Vintage gryde , Asta fissler

 Vintage gryde fra Fissler Asta made In West Tyskland
Udgiver: Eva L.
Pris: 125 kr.
Adresse: Valborg Alle 34 2500 Valby
2015-04-03
Udsigt: 11
Løbenummer:54d3r0o5
Klik på billedet for at forstørre
Vintage gryde , Asta fissler
Produkt: Vintage gryde
Mærke: Asta fissler
Relateret Vintage gryde , Asta fissler
- Gryde, Le Creuset

- Keramik, Bestikholder, Pearsons of Chesterfield

 Flot klassisk vintage bestikholder fra ..
- Vin og spiritus, Dom Perignon 2004 75cl

 En fantastisk vintage champagne fra det eksklus..
- Racerbane, Scalextric A220 dunlop bro, skala 1:32

 Sælger denne vintage bro fra start 1..
- Samsung Secal 85E

 vintage maskine fra ca 1975. Virker perfekt. Med etui og adapter. Nyd..
- Receiver, Andet FONA SR-661

 retro / vintage receiver fra 1977 med teak-finér. Cool des..
- Herreur, Fortis

 Fortis Trueline, herre Vintage ur fra schweiziske Fortis. Automatic urv..
- Herreur, Fortis

 Fortis, Vintage herreur fra Schweiz, mekanisk manuel optræk, urværk t..
- Herreur, Oris

 Oris Vintage ur fra Schweiziske Oris, mekanisk manuel optræk. 17 juvele..
- Andet , Bang & Olufsen MD 8

 Flot retro vintage mikrofon fra b&o Mangler et front gitter..
- Porcelæn, kaffekopper, kahla

 Sødt retro / vintage kaffestel fra Kahla. Motiv: forskel..
- Lotus gryde

 Stor blå/hvid emalje Lotus gryde fra Cathrineholm, dia: 27 cm, pæn stand,..
- Lavalampe, Haggerty Enterprises Inc.

 Flot 50 cm høj retro / vintage lavalampe fra 90'e..
- Plakat print, b: 50 h: 70

 Vintage Plakat fra AllPosters. Mål 50x70 cm. Fejler intet, o..
- Plakat print, b: 50 h: 70

 Vintage Plakat fra AllPosters. Marsala FlorioMål 50x70 cm. F..
- Rulamsfrakke, str. 38, A.C Bang

- Brudekjole, Lilly 1979 retro vintage, str. 38

 Str 38-40Gammel vintage brudekjole fra Li..
- Herreur, andet mærke

 Ægte Vintage Timepieces fra RUHLA og Bifora.Se flere detaljer/bi..
Gryde, Le Creuset 5,3 L. Cremefarvet stor - og tung - gryde fra Le Creuset - uden låg. Størrelse: 26 cm i diameter. Brugt, men der kan stadig koges meget, meget mere i den :-) Kig også gerne på alle vores andre ting til salg :-)Produkt: Gryde Mærke:
Keramik, Bestikholder, Pearsons of Chesterfield Flot klassisk vintage bestikholder fra Pearsons of Chesterfield sælges. Højde: 14 cm Diameter: 9,5 cmType: Keramik Mærke: Pearsons of Chesterfield Produkt: BestikholderH A.8210 Aarhus V3063827735 kr.
Vin og spiritus, Dom Perignon 2004 75cl En fantastisk vintage champagne fra det eksklusive hus Moët & Chandon. Opbevaret i vinskab i 12 grader, og der er ingen bundfald i flasken. Kan leveres efter aftale. Kontakt mig venligst på telefon 42630197 for
Racerbane, Scalextric A220 dunlop bro, skala 1:32 Sælger denne vintage bro fra start 1960erne, den er lavet i hårdt gummi og er efterhånden en sjælden vare. Den har de brugsspor der må forventes af en gammel bro, men er i fin stand.Produkt: Racerbane
Samsung Secal 85E vintage maskine fra ca 1975. Virker perfekt. Med etui og adapter. Nydelig stand. Samlerobjekt.Mærke og model: Samsung Secal 85ELars H.Erdalsvej 632600 Glostrup20131671400 kr.
Receiver, Andet FONA SR-661 retro / vintage receiver fra 1977 med teak-finér. Cool design og rigtig lækker "varm" lyd. Alt fungerer! Kun ét enkelt minimalt kantafslag. Mulighed for tilslutning af både cd-afspiller og iPhone m.v. Det er formodent
Herreur, Fortis Fortis Trueline, herre Vintage ur fra schweiziske Fortis. Automatic urværk ( altså uden batteri ). 21 juveler, sekundviseren roterer glidende. Uret har datovisning. Rustfri kasse, diameter er 35 mm incl krone, afstand mellem horn fra
Herreur, Fortis Fortis, Vintage herreur fra Schweiz, mekanisk manuel optræk, urværk type ST96 17 juveler, sekundviseren roterer glidende. Rustfri kasse, diameter er 35 mm incl. krone, afstand mellem horn fra top til bund er 40 mm. Uret er serviceret,
Herreur, Oris Oris Vintage ur fra Schweiziske Oris, mekanisk manuel optræk. 17 juveler, sekundviseren roterer glidende. Uret fungere upåklageligt. Rustfri kasse, diameter er 37 mm incl. krone, afstand mellem horn fra top til bund er 41 mm. Uret er se
Andet , Bang & Olufsen MD 8 Flot retro vintage mikrofon fra b&o Mangler et front gitter, men er stadig meget dekorativ at på...Type: Andet Model: MD 8 Mærke: Bang & OlufsenSidse N.Nødholmsvej 54171 Glumsø40147237,23410041175 kr.
Porcelæn, kaffekopper, kahla Sødt retro / vintage kaffestel fra Kahla. Motiv: forskellige søde kornblomster 6 kaffekopper med underkopper. pr stk (kop + underkop) 40,-. Sælges samlet for 200,-Type: Porcelæn Mærke: kahla Produkt: kaffekopperLene N.-26
Lotus gryde Stor blå/hvid emalje Lotus gryde fra Cathrineholm, dia: 27 cm, pæn stand, men bøjlen med håndtag manglerProdukt: Lotus grydeLaura A.Wiedeweltsgade 572100 København Ø35381015,21152015200 kr.
Lavalampe, Haggerty Enterprises Inc. Flot 50 cm høj retro / vintage lavalampe fra 90'erne med blåt vand og grøn voks. Virker som den skal. NØGLEORD: Made in USA Chicago lava world international, 90'er, 90erne, 90er, blå, alu, aluminium, stål, metal,
Plakat print, b: 50 h: 70 Vintage Plakat fra AllPosters. Mål 50x70 cm. Fejler intet, og sælges uden ramme.Type: Plakat print Højde (cm): 70 Bredde (cm): 50Anders S.Møllestedet 1a8543 Hornslet2257616260 kr.
Plakat print, b: 50 h: 70 Vintage Plakat fra AllPosters. Marsala Florio Mål 50x70 cm. Fejler intet, og sælges uden ramme.Type: Plakat print Højde (cm): 70 Bredde (cm): 50Anders S.Møllestedet 1a8543 Hornslet2257616260 kr.
Rulamsfrakke, str. 38, A.C Bang Smuk lang vintage pels fra Kongelig Hofleverandør A.C. Bang i lækker grå islandsk lammeuld. Figursyet med detaljer i mørkere ruskind i sider og ærmer, som understreger 'retro-looket' - minimal slitage.Produkt: Rulamsfr
Brudekjole, Lilly 1979 retro vintage, str. 38 Str 38-40 Gammel vintage brudekjole fra Lilly fra 1979 Der står str 40 i kjolen men lille i størrelsen mener jeg. Sendes ikke og skal afhentes Den har lidt slæb i kjolen Man kan tage den ned over skuldern
Herreur, andet mærke Ægte Vintage Timepieces fra RUHLA og Bifora. Se flere detaljer/billeder under mine andre annoncer. Glem Armani, Gucci, Boss, Dolce Gabana og co. og gå ægte retro. Gi' et bud!Produkt: Herreur Mærke: Andet mærkeDaniel M.Kastanievej