Lot køkkenting

 Sukkerskål uden låg i porcelænrød rosti kande 1 Lretro gul minutur ..
Udgiver: Henriette A.
Pris: 100 kr.
Adresse: Hasselvej 3 7323 Give
2015-09-02
Udsigt: 2
Løbenummer:x8v7q2w9
Klik på billedet for at forstørre
Lot køkkenting
Sukkerskål uden låg i porcelæn
rød rosti kande 1 L
retro gul minutur (signal girl)
Sælges samlet
Produkt: Lot køkkenting
Relateret Lot køkkenting
- Porcelæn, Sukkerskål, Lyngby

 Meget fin sukkerskål, uden skår. Perfekt stand.Køber ..
- Porcelæn, Anne Sofie, Aluminia

 En sukkerskål uden skår og pæn i guldkant
- Lot køkkenting i rustfri stål

 Lot køkkenting i rustfri stål.RivejernHøjde: 20 cm.K..
- Porcelæn, Sukkerskål med låg, Kongelig Porcelæn

 Hvid Kongelig Porcelæn sukkerskål..
- Porcelæn, Fløde kande, Royal copehagen B&g

 Musetmalet flødekande i fin stand uden b..
- Porcelæn, Smørskål uden låg, Lyngby Porcelæn
- Porcelæn, Kaffe-/chokolade-kande , Aluminia Sonja

 Sonja kande i fin stand, uden skår,..
- Porcelæn, tallerkner, kop,kande, sukkerskål
- Porcelæn, Fløde kande og sukkerskål, Søholm og
- Porcelæn, Kaffe/chokolade kande, Rosenborg

 Fin kande fra Rosenborg, uden skår.Kan afh..
- Sukkerskål

 Gammel sød engelsk porcelæns sukkerskål med smukt tin låg og hank med r..
- Fajance, Flødekande og sukkerskål, Blåkant

 Kgl. Porcelæn, design Grethe Meyer. Numm..
- Porcelæn, Sukkerskål, lysestage m.v., Royal
- Porcelæn, kornblomst, B&G

 Alle dele er uden skår og i 1.st. sortering.2 tallerkener (..
- Porcelæn, Fade og kopper, Mågestel

 12 par kopper med kagetallerkener de to par uden g..
- Porcelæn, Kaffestel, Rosenborg

 NY PRIS !!!!!1 flødekande og 1 sukkerskål med låg + ..
- Porcelæn, service, aluminia alma

 6 par te kopper m/underkop,te kande og sukkerskål,ud..
- Porcelæn, Kagetallerkner, mælkekande + fade, B&G

 Kaktus.Kagetallerkner + sukkerskål ..
Porcelæn, Sukkerskål, Lyngby Meget fin sukkerskål, uden skår. Perfekt stand. Køber betaler porto.Type: Porcelæn Mærke: Lyngby Produkt: SukkerskålMette R.Hulgårdsvej 163300 Frederiksværk61279726100 kr.
Porcelæn, Anne Sofie, Aluminia En sukkerskål uden skår og pæn i guldkantType: Porcelæn Mærke: Aluminia Produkt: Anne Sofieingolf c.4300 Holbæk60354304125 kr.
Lot køkkenting i rustfri stål Lot køkkenting i rustfri stål. Rivejern Højde: 20 cm. Kr. 25.- Målekande ½ Liter Kr. 50.- Lille rivejern Højde: 17 cm. Ø: 9 cm. Kr. 20.- Hvidløgspresse Højde: 15 cm Kr. 40.- Fin stand.Produkt: Lot køkkenting i rustfri st
Porcelæn, Sukkerskål med låg, Kongelig Porcelæn Hvid Kongelig Porcelæn sukkerskål sælges. Den fremstår uden ridser eller skår. Billede 3-4 er bunden af låg og skål.Type: Porcelæn Mærke: Kongelig Porcelæn Produkt: Sukkerskål med lågLisbeth J.Smallegad
Porcelæn, Fløde kande, Royal copehagen B&g Musetmalet flødekande i fin stand uden brugsspor, Pris ide, evt leveret i Århus Evt bytte med mega muselType: Porcelæn Mærke: Royal copehagen B&g Produkt: Fløde kandeSenius L.Viborgvej 7778471 Sabro297099
Porcelæn, Smørskål uden låg, Lyngby Porcelæn "Harlekin"Type: Porcelæn Mærke: Lyngby Porcelæn "Harlekin" Produkt: Smørskål uden lågHelle S.2800 Kongens Lyngby21288347,2128834750 kr.
Porcelæn, Kaffe-/chokolade-kande , Aluminia Sonja Sonja kande i fin stand, uden skår, revner eller krakeleringer.Type: Porcelæn Mærke: Aluminia Sonja Produkt: Kaffe-/chokolade-kandePoul J.Sophie Brahes Gade 5C3000 Helsingør61307363,40257102300 kr.
Porcelæn, tallerkner, kop,kande, sukkerskål, ukendt pænt porcelænssæt. Har næsten kun stået til pynt. Afhentes hos sælger. Kontant afregning.Type: Porcelæn Mærke: ukendt Produkt: tallerkner, kop,kande, sukkerskålTina N.Ryesgade 69 st.th2100 København
Porcelæn, Fløde kande og sukkerskål, Søholm og Norden porcelain fabrikken københavn Sukkerskål Norden porcelain fabrikken København 54c . Flødekanden søholm samlet 150krType: Porcelæn Mærke: Søholm og Norden porcelain fabrikken københavn Produkt: Flø
Porcelæn, Kaffe/chokolade kande, Rosenborg Fin kande fra Rosenborg, uden skår. Kan afhentes eller sendes.Type: Porcelæn Mærke: Rosenborg Produkt: Kaffe/chokolade kandeBetina A.Langekærgårdsvej 413370 Melby21733858200 kr.
Sukkerskål Gammel sød engelsk porcelæns sukkerskål med smukt tin låg og hank med rigtige fine blomsterdekorationer. Fremstillet af Pallisy. Fremstår i pæn stand med et par enkelte afskalninger H: 8 cm. - Dia: 14 cm. Kan afhentes i Helsingør eller sen
Fajance, Flødekande og sukkerskål, Blåkant Kgl. Porcelæn, design Grethe Meyer. Nummer 3062 og 3063Type: Fajance Mærke: Blåkant Produkt: Flødekande og sukkerskålAnne-Mette J.Hygumvej 417300 Jelling40962288,40829064150 kr.
Porcelæn, Sukkerskål, lysestage m.v., Royal copenhagen Blå blomst: 2 stk lysestager 9, 5 cm x 5,5 cm, 2. sort.: pris 200 kr. 1 sukkerskål med låg, 1. sort: 175 kr. 1 sukkerskål uden låg 2. sort: 75 kr. 1 fad på fod 1. sort (har dog nogle prikker i gl
Porcelæn, kornblomst, B&G Alle dele er uden skår og i 1.st. sortering. 2 tallerkener (24 cm)150,-, 2 tallerkener (21 cm) 150, 3 tallerkener (16 cm)75,-, 1 ovalt fad ( 32 x23) 275,-, 2 rektangulære fade (24 x 15)200,-, 1 kuvert aske bæger - 50,- og 6
Porcelæn, Fade og kopper, Mågestel 12 par kopper med kagetallerkener de to par uden guldkant. 2 fade, 1 sukkerskål (låget er limet) alt med guldkant. cigaretbæger og 3 kuvertaskebægre uden guldkantType: Porcelæn Mærke: Mågestel Produkt: Fade og koppe
Porcelæn, Kaffestel, Rosenborg NY PRIS !!!!! 1 flødekande og 1 sukkerskål med låg + 1 askebæger Sælges samlet til 100 kr. ............................................................... og en sukkerskål uden låg ...30 kr Bor i Odense Kan sendes!Type:
Porcelæn, service, aluminia alma 6 par te kopper m/underkop,te kande og sukkerskål,uden revne og skårType: Porcelæn Mærke: aluminia alma Produkt: serviceKurt A.Lynge Stationsvej 103540 Lynge42245931,311219441.500 kr.
Porcelæn, Kagetallerkner, mælkekande + fade, B&G Kaktus. Kagetallerkner + sukkerskål uden låg = 40 kr pr stk. Kop/underkop + mælkekande = 50 kr pr stk. Fra....Type: Porcelæn Mærke: B&G Produkt: Kagetallerkner, mælkekande + fadeElse P.møllevej 1568