Gouache, Robert Jacobsen STIL, motiv: Abstrakt

 Købt på auktion hos Nellemann & Thomse..
Udgiver: Mette R.
Pris: 500 kr.
Adresse: Rundholtsvej 26, 9. lejl. 3 2300 København S
2015-24-09
Udsigt: 9
Løbenummer:918026dx
Klik på billedet for at forstørre
Købt på auktion hos Nellemann & Thomsen i 1990'erne i forbindelse med politiaktion over konfiskerede kunstfalsknerier. Stemplet på bagsiden.
Type: Gouache
Motiv: Abstrakt
Kunstner: Robert Jacobsen STIL
Relateret Gouache, Robert Jacobsen STIL, motiv: Abstrakt
- Gouache, Jørgen Flemmer, motiv: Abstrakt, stil:
- Akrylmaleri, Poul Pava stil, motiv: Abstrakt, b:
- Andet, Robert Jacobsen, motiv: Abstrakt, stil:
- Blandede medier, Robert Jacobsen, motiv: Abstrakt
- Akrylmaleri, Robert Yong, motiv: Abstrakt, stil:
- Gouache, Erik Clausen, motiv: Abstrakt, stil:
- Gouache, ukendt, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt
- Gouache, Bjarne Nielsen, motiv: Abstrakt, stil:
- Akrylmaleri, Robert Yang, motiv: Abstrakt, stil:
- Gouache, Niels Kongsbak, motiv: Abstrakt, stil:
- Andet, Robert young , motiv: Abstrakt, stil:
- Andet, Robert Jacobsen, motiv: Andet, stil: Andet
- reklame plakat, Robert Jacobsen, motiv: abstrakt
- reklame plakat, Robert Jacobsen, motiv: Abstrakt

 lidt slidt plakat
- Oliemaleri, Robert Young, motiv: Abstrakt, stil:
- Oliemaleri, Robert Yong, motiv: Abstrakt, stil:
- Andet, Egill Jacobsen, motiv: Abstrakt, stil:
- Akrylmaleri, Robert Yung, motiv: Abstrakt, stil:
Gouache, Jørgen Flemmer, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 128 h: 92 original, ikke reproduktion, i metal ramme (messing overflade) m/ glasType: Gouache Stilart: Abstrakt Kunstner: Jørgen Flemmer Bredde (cm): 128 Motiv: Abstrakt Højde (cm): 92Johnn
Akrylmaleri, Poul Pava stil, motiv: Abstrakt, b: 30 h: 30 Tre billeder i Poul Pava stil (ikke originale). Nypris 500 kroner. Billederne er 30x30 - rammerne er 34x34. Sælges da de ikke passer ind i ny lejlighed. Er virkelig i tvivl om, om det er akryl
Andet, Robert Jacobsen, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 38 h: 33 4 stk. ROBERT JACOBSEN. farvelitografier. Kompositioner. Indrammet. 17 x 23 (33 x 38).Type: Andet Stilart: Abstrakt Kunstner: Robert Jacobsen Bredde (cm): 38 Motiv: Abstrakt Højde (
Blandede medier, Robert Jacobsen, motiv: Abstrakt, stil: Andet, b: 64 h: 49 Oliekridt på papir. Signeret "Rob Jacobsen" og dedikeret "a Bernard". Mål inkl. ramme 71,5 x 88,5.Type: Blandede medier Stilart: Andet Kunstner: Robert Jacobse
Akrylmaleri, Robert Yong, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 84 h: 125 Robert Yong maleri (købt i Ilva) Sølvramme Måler 84 x 125 cm. Fin stand Nypris omkring 2000 kr. Sælges for 400 kr. Afhentes på Islands BryggeType: Akrylmaleri Stilart: Abstrakt K
Gouache, Erik Clausen, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 94 h: 140 Maleriet "Udenfor" af Erik Clausen, malet i 2011, indrammet med glas i 4 cm bred sort brun træramme, fantastisk flot og velholdt, sælges nu til en exceptionel god prisType: Gou
Gouache, ukendt, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 61 (54) h: 80 (73) købt for nogle år siden hos Bruun Rasmussen og derefter rammet ind af Art and Frame. Kunstnerens navn har jeg glemt. God stand. Sendes ikkeType: Gouache Stilart: Abstrakt Kunstne
Gouache, Bjarne Nielsen, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 68 h: 88 Smuk gouache rammet ind i glas med hvid ramme .Type: Gouache Stilart: Abstrakt Kunstner: Bjarne Nielsen Bredde (cm): 68 Motiv: Abstrakt Højde (cm): 88Jytte A.2970 Hørsholm601719222
Akrylmaleri, Robert Yang, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 60 h: 160 2 flotte store malerier... Nypris 6800,- 1 for 1300,- 2 for 2500,-Type: Akrylmaleri Stilart: Abstrakt Kunstner: Robert Yang Bredde (cm): 60 Motiv: Abstrakt Højde (cm): 160Nicolaj
Gouache, Niels Kongsbak, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 19,5 h: 15 Niels Kongsbak papirarbejde med gouache og tusch. hans andra værker kan ses på www.niels-kongsbak.dkType: Gouache Stilart: Abstrakt Kunstner: Niels Kongsbak Bredde (cm): 19,5 Mot
Andet, Robert young , motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 64 h: 64 FLOTTE MALERIER SKAL AFHENTES I HJALLESE/IDENSE S PRIS ER FOR BEGGE :0) 500krType: Andet Stilart: Abstrakt Kunstner: Robert young Bredde (cm): 64 Motiv: Abstrakt Højde (cm): 64Kamilla
Andet, Robert Jacobsen, motiv: Andet, stil: Andet, b: 39 h: 34 Robert Jacobsen. Kompositioner fra Bent Irves bog "Lazarus-notater", udført hos J. Chr. Sørensens litografiske værksted 1971, udgivet af Brøndum. Farvelitografier. Usign. 24 x 25 cm(
reklame plakat, Robert Jacobsen, motiv: abstrakt, b: 60,5 h: 98 Fra åbningen af Tørskind Grusgrav. Lidt slidtType: reklame plakat Bredde (cm): 60,5 Kunstner: Robert Jacobsen Højde (cm): 98 Motiv: abstraktAnn N.Veerst Kirkevej 156600 Vejen60445558225
reklame plakat, Robert Jacobsen, motiv: Abstrakt lidt slidt plakatType: reklame plakat Motiv: Abstrakt Kunstner: Robert JacobsenAnn N.Veerst Kirkevej 156600 Vejen60445558185 kr.
Oliemaleri, Robert Young, motiv: Abstrakt, stil: Modernisme, b: 55 h: 155 3 stk i serie af Robert YoungType: Oliemaleri Stilart: Modernisme Kunstner: Robert Young Bredde (cm): 55 Motiv: Abstrakt Højde (cm): 155kristian k.Skovbakken 198740 Brædstrup29
Oliemaleri, Robert Yong, motiv: Abstrakt, stil: Modernisme, b: 120 h: 120 Flot maleri af Robert Yong. Se de vedhæftede billeder, der taler deres eget sprog. Her kan man også se lidt af det der står skrevet om hr. Yongs produktive liv. Det er et flot
Andet, Egill Jacobsen, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 60 h: 75 Litografi, Gul maske, særtryk af Egill Jacobsen fra 1985Type: Andet Stilart: Abstrakt Kunstner: Egill Jacobsen Bredde (cm): 60 Motiv: Abstrakt Højde (cm): 75Camilla I.4673 Rødvig Ste
Akrylmaleri, Robert Yung, motiv: Abstrakt, stil: Abstrakt, b: 114 h: 117 Stort indrammet billede af Robert Yung. Mål: 114 cm. x 117 cm. G & C billeder - art. nr. 27 Købspris kr. 1798.- Billedet befinder sig i Nr. Snede (8766)Type: Akrylmaleri Stilart