Farvetræsnit , Asta Ring Schultz , motiv:
Udgiver: Jens L.
Pris: 300 kr.
Adresse: 5000 Odense C
2015-31-05
Udsigt: 145
Løbenummer:9zpgowr5
Klik på billedet for at forstørre
Farvetræsnit , Asta Ring Schultz , motiv: Landskab, b: 40 h: 33,5
Farvetræsnit af Asta Ring Schultz (1895-1978). "Hveden og Mols" signeret i blyant.
Type: Farvetræsnit
Bredde (cm): 40
Kunstner: Asta Ring Schultz
Højde (cm): 33,5
Motiv: Landskab
Relateret Farvetræsnit , Asta Ring Schultz , motiv:
- Farvetræsnit, Th. P., motiv: Harlekin og
- Litografi, Joan Miro, motiv: Komposition

- Tællepråsen, Asta Ring & Sigurd Schultz, emne:
- Akrylmaleri, Joan Schultz, motiv:
- Litografier og træsnit., Ib Spang Olsen, motiv:
- Akrylmaleri, Karen Schultze, motiv: Landskab
- Ring

 smukke ringe med motiver, farver og stenhelt nyehar 7 stkpris pr stk 50kr,40kr ved..
- Ring, andet materiale, motiv ringe

 helt nye ringe med motiver, helt nyemateriale metal ..
- Billeder, 2 stk. Træsnit ,måske

 Kobberstik. motiv fra Italien mål 40 x 45 cm motiv f..
- Næsten komplet samling Jumbobøger. Ravhalskæde
- Ring, andet materiale, motiver

 helt nye ringe med motiverhar 5 stkpris par stk 50kr mat..

 helt nye smukke ringe med motiverhar 7stk pris pr st..
- h: 37, b: 46, motiv: Børn, Groth Jensen
- h: 68, b: 82,5, motiv: se billeder, ukendt
- Ring, andet materiale

 smukke ringe med motiverpynt og stener i one size og kan derfor j..
- Buffet m spejl Egetræ, 115 år gl., b: 135 d: 60 h:
- Billedskæring i teaktræ, motiv: Billedskæring

 Ufattelig SMUK billedskæring i teaktr..
- Træsnit, Victor Isbrand, motiv: Fra Thorshavn, b:
Farvetræsnit, Th. P., motiv: Harlekin og Kolombine, b: 22 h: 23 Farvetræsnit i ramme signeret med blyant: TH. P. 66 Mål uden ramme 23x22Type: Farvetræsnit Bredde (cm): 22 Kunstner: Th. P. Højde (cm): 23 Motiv: Harlekin og KolombineBirgit L.5230 Odens
Litografi, Joan Miro, motiv: Komposition Litografi / farvetræsnit. Mål: 24,5 x 32 cm. Oplag: 1500. - Værkfortegnelse: Raderinger Jacques Dupin Bind III. Forlag: Weber/Lelong. I meget fin stand.Type: Litografi Motiv: Komposition Kunstner: Joan MiroGal
Tællepråsen, Asta Ring & Sigurd Schultz, emne: kunst og kultur Illustreret i sort/hvid af forskellige kunstnere. Bl.a. Hans Gunnar Nicolaisen, Erik Stæhr-Nielsen, Enrst Hansen. og Asta Ring. Tekster af bl.a. Harald Bergstedt og Anton Nielsen.Titel: T
Akrylmaleri, Joan Schultz, motiv: Religiøs/Spirituel, b: 24 h: 33 2 stk malerier af Joan Schultz 2009 pris pr stkType: Akrylmaleri Bredde (cm): 24 Kunstner: Joan Schultz Højde (cm): 33 Motiv: Religiøs/SpirituelJim F.Hullavej 18310 Tranbjerg J22957777
Litografier og træsnit., Ib Spang Olsen, motiv: Flere Billede 1 er fra Rejsen til Udgaard med signatur og nummerering med blyant er ca. 40x55 og koster 500 kr. Nr. 2 med nissen og malkepigen er 48x48 cm, litografi af træsnit med blyantssignatur og nu
Akrylmaleri, Karen Schultze, motiv: Landskab, stil: Modernisme, b: 2x100cm h: 100cm 2 gange 100 cm x 100 cm malerier der hænger sammen som man kan placere både vandret eller lodret.Type: Akrylmaleri Stilart: Modernisme Kunstner: Karen Schultze Bredde
Ring smukke ringe med motiver, farver og sten helt nye har 7 stk pris pr stk 50kr, 40kr ved køb af flere end 3stk vægt mellem 1,8g-3,4g kan også sendes med posten for +12krProdukt: RingA B.Skjeberg Alle 292630 Taastrup2640212250 kr.
Ring, andet materiale, motiv ringe helt nye ringe med motiver, helt nye materiale metal detaljer A størrelse Ø:19mm vægt 3,4g B størrelse Ø:20mm vægt 4,7g C størrelse Ø:21mm vægt 4,8g D størrelse Ø:20mm vægt 3,1g E størrelse Ø:20-21mm vægt 6,0g pris
Billeder, 2 stk. Træsnit ,måske Kobberstik. motiv fra Italien mål 40 x 45 cm motiv fra landet ,arbejde på gårdene og restaurant meget flotte pris pr stk.Type: Billeder Produkt: 2 stk. Træsnit ,måskeflemming o.lundevej 32-a sundby l.4800 Nykøbing F548
Jumbobog, Disney, Jumbobog Ca. 400 stk. bøger fra nr. 1-400. Der mangler 3-4 stk. Forskellige covers, de allerfleste i rigtig god stand. Samlingen står i Skælskør. kr 3000.- Seng 90*200, elevation, god stand, 300.- Står i Skælskør Ravhalskæde - armbå
Ring, andet materiale, motiver helt nye ringe med motiver har 5 stk pris par stk 50kr materiale detaljer 221 materiale metal art A størrelse Ø: 21mm, vægt 3,2g B størrelse Ø: 19mm, vægt 4,5g C størrelse Ø: 21mm, vægt 5,0g D størrelse Ø: 21mm, vægt 5,
Ring, andet materiale, motiv ringe helt nye smukke ringe med motiver har 7stk pris pr stk 50kr detaljer 340 materiale metal art A størrelse Ø: 21mm, vægt 8,6g B størrelse Ø: 21mm, vægt 3.3g C størrelse Ø: 20mm, vægt 5,2g D størrelse Ø: 21mm, vægt 6,0
h: 37, b: 46, motiv: Børn, Groth Jensen Farvetræsnit Træsnit i farver. Signeret Groth Jensen 1974. Nummereret : 180 / 300 UindrammetType: Farvetræsnit Bredde (cm): 46 Kunstner: Groth Jensen Højde (cm): 37 Motiv: BørnEvald H.Ahornvej 42791 Dragør20540
h: 68, b: 82,5, motiv: se billeder, ukendt Litografi farvetræsnit indrammet Smukt farvetræsnit af for mig ukendt kunstner. Blyant sign. 71 nr. 28/40. mål er angivet incl. rammeType: Litografi farvetræsnit indrammet Bredde (cm): 82,5 Kunstner: ukendt
Ring, andet materiale smukke ringe med motiver pynt og sten er i one size og kan derfor justeres størrelse er ca Ø fra 18 og kan justeres i mange størrelse der den er åben bag fra vægt ca 2,7-4,3g har 6stk pris pr stk 50kr 40kr ved køb af flere end 3
Buffet m spejl Egetræ, 115 år gl., b: 135 d: 60 h: 90 Meget velholdt skænk i egetræ med spejl og træsnit (udskæringer)Produkt: Buffet m spejl Egetræ Dybde (cm): 60 Alder (år): 115 Højde (cm): 90 Bredde (cm): 135Ebbe N.Plantagevej 124892 Kettinge54742
Billedskæring i teaktræ, motiv: Billedskæring Ufattelig SMUK billedskæring i teaktræ. Rigt udskåret med stiliserede blomster og bladværk. H. 213 cm. B. 36 cmType: Billedskæring i teaktræ Motiv: BilledskæringMonica B.Dybbølvej 37 st4200 Slagelse213903
Træsnit, Victor Isbrand, motiv: Fra Thorshavn, b: 44 h: 35 Signeret træsnit fra Thorshavn af Victor Isbrand. Ikke indrammet eller nummereret.Type: Træsnit Bredde (cm): 44 Kunstner: Victor Isbrand Højde (cm): 35 Motiv: Fra ThorshavnBent J.Ellebakken 1