Asterix nr. 18 og 22, Tegneserie

 Asterix nr. 18, Cæsars Laurbær. 1. oplag. 1976Asteri..
Udgiver: Thomas A.
Pris: 45 kr.
Adresse: Knastvænget 2 5700 Svendborg
2015-07-06
Udsigt: 1
Løbenummer:91pg44p9
Klik på billedet for at forstørre
Asterix nr. 18, Cæsars Laurbær. 1. oplag. 1976
Asterix nr. 22, Opdager Amerika. 1. Oplag. 1978
Nr. 18 har en skade på nederst på forsiden.
Stil gerne spørgsmål.
Prisen er pr. Stk.
Titel: Asterix nr. 18 og 22
Type: Tegneserie
Relateret Asterix nr. 18 og 22, Tegneserie
- Asterix, Tegneserie, Nr. 18 Cæsars Laurbær
- Asterix nr. 18, Tegneserie

 Asterix Cæsars LaurbærPæn 1 udgave
- Asterix 30, Tegneserie, Asterix 30: Cæsars Laurbær
- Asterix - Cæsars Laurbær - 18, Goscinny
- Asterix, Rene Goscinny, Tegneserie

 Asteric 11 Som Gladiator. 2. udgave 1. oplag 1982. P..
- Kloro, Tegneserie

 Nr. 7 Kloro kommer til undsætning, 1.oplag, (navn)
- Ned med diktatoren!, Franquin, Tegneserie

 Splint & Co. Nr. 9. #. udgave. 1. oplag. 1990..
- Garfield , Jim Davis, Tegneserie

 Garfield 3,4,6 pæne alle 1 oplag!
- Superman nr. 1 fra 1970, Tegneserie

 Med brugsspor og slidt i ryg1.udgave 1.oplag
- Corto Maltese , Hugo pratt, Tegneserie

 Balladen om det fordømte hav, 1. Oplag, rigtig ..
- Simon, Tegneserie

 nr. 1 / Slaverne / 1983 / 1. udgave 2. oplag / 100 kr.nr. 2 / Mailis ..
- Garfield, Jim Davis, Tegneserie

 Garfield nr. 1 - Den lede hankat - 3. oplag. 40,-Garfie..
- Steen & Stoffer, Tegneserie

 Nr. 3,8,10,13,alle er 1.oplag på nær nr. 6 der er senere ..
- Asterix - 1.udgave + senere udgaver, Tegneserie

 4: Tvekampen, laset omslag, stempel tit..
- Asterix albums, Tegneserie

 Har næsten alle albums i 2 udgaver; de oprindelige og nye u..
- Asterix, 1. udgaver, R. Goscinny og A. Uderzo
- Diverse, Tegneserie

 Jeg sælger mine tegneserier da jeg ikke får læst i dem mere, de ..
- Splint & Co., Tegneserie

 Nr. 6 I murænens gab, 1.oplag,små brugsspor se billeder.
Asterix, Tegneserie Nr. 18 Cæsars LaurbærTitel: Asterix Type: TegneserieAlex B.Menelaos Boulevard 442650 Hvidovre29768883,3677788550 kr.
Asterix nr. 18, Tegneserie Asterix Cæsars Laurbær Pæn 1 udgaveTitel: Asterix nr. 18 Type: TegneserieAlex B.Menelaos Boulevard 442650 Hvidovre29768883,3677788550 kr.
Asterix 30, Tegneserie Asterix 30: Cæsars LaurbærTitel: Asterix 30 Type: TegneserieThomas J.2000 Frederiksberg2923503230 kr.
Asterix - Cæsars Laurbær - 18, Goscinny, Tegneserie Album nr 18. Serieforlaget 1. udgave, 2. oplag, 1985. Tegninger Uderzo. For og bagside plastbelagt. Rep. ved ryggen, lidt gullige sider. Nederste del på nogle sider med slid/rifter. Måler 28,5x22 cm
Asterix, Rene Goscinny, Tegneserie Asteric 11 Som Gladiator. 2. udgave 1. oplag 1982. Pæn stand. 50 kr. Asterix 12 Gallien rundt: 1. udgave 1. oplag 1974. Pæn stand. 50 kr.Titel: Asterix Type: Tegneserie Forfatter: Rene GoscinnyLone W.Søbakken 37000
Kloro, Tegneserie Nr. 7 Kloro kommer til undsætning, 1.oplag, (navn)Titel: Kloro Type: TegneserieErik A.Heilsgade 6, 2tv1734 København V2611782775 kr.
Ned med diktatoren!, Franquin, Tegneserie Splint & Co. Nr. 9. #. udgave. 1. oplag. 1990. Tæt på helt perfekt stand bortset fra en enkelt lille afrivning fra prismærke nederst på bagsiden (se billede). Se også mine andre splint & Co annoncer.Titel:
Garfield , Jim Davis, Tegneserie Garfield 3,4,6 pæne alle 1 oplag!Titel: Garfield Type: Tegneserie Forfatter: Jim DavisSteffen M.Skolevangsalle 198240 Risskov26813735250 kr.
Superman nr. 1 fra 1970, Tegneserie Med brugsspor og slidt i ryg 1.udgave 1.oplagTitel: Superman nr. 1 fra 1970 Type: TegneserieMichael N.4200 Slagelse58530723,5146843880 kr.
Corto Maltese , Hugo pratt, Tegneserie Balladen om det fordømte hav, 1. Oplag, rigtig pæn, enkle brugsspor sesTitel: Corto Maltese Type: Tegneserie Forfatter: Hugo prattmartin r.fyrrevang 215700 Svendborg30339198,23259197150 kr.
Simon, Tegneserie nr. 1 / Slaverne / 1983 / 1. udgave 2. oplag / 100 kr. nr. 2 / Mailis / år 1983 / 1. udgave 2. oplag / 90 kr. nr. 3 / By nr. 3 / år 1980 / 1. udgave / 120 kr. nr. 4 / Anstifteren / år 1988 / 1. udgave /nederste højre hjørne mangler/
Garfield, Jim Davis, Tegneserie Garfield nr. 1 - Den lede hankat - 3. oplag. 40,- Garfield nr. 2 - Elsker alle - 1. oplag. 40,- Garfield nr. 4 - Vender frygteligt tilbage - 1. oplag. 35,- (lidt trykket i top) Garfield nr. 5 - Kalorier er bedre end fa
Steen & Stoffer, Tegneserie Nr. 3,8,10,13, alle er 1.oplag på nær nr. 6 der er senere oplag, Nr. 3 ...Bare for sjov (pix i anden annonce) Nr. 5 Jeg elsker dig!, solgt Nr. 6 -En tiger for meget!, solgt Nr. 7 -Venner for altid,,,?, solgt Nr. 8 ...Dybt
Asterix - 1.udgave + senere udgaver, Tegneserie 4: Tvekampen, laset omslag, stempel titelblad & indercover, mærkat på cover, lille stump mangler af titelblad nederst th, 69,- 5: Asterix og briterne, navn på indercover, titelryg åben flere steder, ca.
Asterix albums, Tegneserie Har næsten alle albums i 2 udgaver; de oprindelige og nye udgivelser i nyt layout. Pris fra kr. 25 og i hht stand. Der er både helt nye og meget slidte ;o) 1 Asterix og hans gæve gallere 1979, som nyt SOLGT 2 SOLGT 3 SOLGT
Asterix, 1. udgaver, R. Goscinny og A. Uderzo, Tegneserie Til samleren. Måske en mulig julegave eller fødselsdagsgave ? 11 stk. 1. udgaver som vist på foto. Prisen er pr. stk. Sælges samlet for DKK 500 Asterix i Trøjen - nummer 6 fra 1971 (1. udgave)
Diverse, Tegneserie Jeg sælger mine tegneserier da jeg ikke får læst i dem mere, de fleste er i rigtig god stand kom med et bud, jeg sender gerne billeder på de eksemplarer der skulle have interesse på mail, og der er også mulighed for at komme ud og
Splint & Co., Tegneserie Nr. 6 I murænens gab, 1.oplag, små brugsspor se billeder.Titel: Splint & Co. Type: TegneserieErik A.Heilsgade 6, 2tv1734 København V26117827100 kr.